Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

CRDF Global

 

ДІТМ МНТУ СТАВ ПАРТНЕРОМ CRDF GLOBAL

   Донбаський інститут техніки та менеджменту ЗВО «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая» став партнером проекту CRDF Global з розвитку кібербезпеки в Україні. CRDF Global (Фонд цивільних досліджень та розвитку США) — незалежна некомерційна організація, чия діяльність спрямована на розвиток безпеки, захисту та сталості у світі через науку та інновації.   

   В рамках проекту для студентів буде впроваджений інтерактивний онлайн курс «Базові  правила безпеки у цифровому середовищі», який розроблений CRDF Global, у співпраці з експертною групою з кібербезпеки компанії EY в Україні та технічними експертами компанії Technomatix, за сприяння Державного департаменту США (Офіс із координації допомоги в Європі та Євразії).

  Даний курс присвячений навчанню базовим правилам цифрової (кібер) безпеки при роботі в Інтернеті. Курс дозволить дізнатися про основні загрози в цифровому просторі, зрозуміти, яка інформація є головною ціллю хакерів та запам’ятати основні рекомендації щодо захисту власних даних, безпечного користування електронними пристроями та інформаційними ресурсами.

  В рамках проекту для учасників – дійсних студентів та майбутніх абітурієнтів з 30 жовтня 2020 року проводиться реєстрація та навчання на платформі .

 

        

 

        

    

 

 

 

ДІТМ МНТУ виконує грантовий проект

Фонду цивільних досліджень та розвитку

США (CRDF Global)

   Робоча група від ДІТМ МНТУ, до складу якої входять представники кафедри  комп’ютерних систем та історії України та правових дисциплін,  розпочала реалізацію проекту «Розробка та інтеграція ІТ курсу з елементами кібербезпеки в навчальний план Донбаського інституту техніки та менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая за Програмою ФЦДР США з кібербезпеки в Україні».

   Донбаський інститут техніки та менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, розробить кілька курсів на теми кібербезпеки, які будуть включені до навчальної програми університету протягом 2021 року та забезпечить проведення опитування для оцінки отриманих знань студентів.

   За результатами проекту планується подальше використання усіх розроблених матеріалів, а саме підготовлені тренінги і матеріали, зокрема посібник, буде використано для навчання студентів в ДІТМ МНТУ.

   Термін дії проекту : грудень 2020 р. – квітень 2022р.

         

        

        

         

           

         

 

 Меморандум про взаєморозуміння між ДІТМ МНТУ та Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США

   

 

 

 

СЕМІНАР «РОЗРОБКА ТА ІНТЕГРАЦІЯ ІТ КУРСУ

З ЕЛЕМЕНТАМИ КІБЕРБЕЗПЕКИ В НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН»

   26-27 січня 2021 року в рамках програми «Розробка навчальних матеріалів для українських університетів» за підтримки CRDF Global (Фонд цивільних досліджень та розвитку США) відбувся онлайн семінар «Розробка та інтеграція ІТ курсу з елементами кібербезпеки в навчальний план». Донбаський інститут техніки та менеджменту ЗВО Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая представляли завідувач кафедри історії України та правових дисциплін Деркаченко Ю.В. доцент Гетьман І.А.

   На семінарі були представлені доповіді:

   •  Олексій  Барановський, старший викладач, Шведський технологічний інститут Блекінге; Доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;

   •  Тамара Радівілова к.т.н., професор кафедри телекомунікаційноı̈ інженеріı̈ ім. В. В. Поповського, ХНУРЕ;

   •  Юрій Баришев, к. т. н., доцент кафедри захисту інформаціı̈ ВНТУ;

   •  Joel Rasmus, виконавчий директор, університет Пердью;

   •  Umit Karabiyik, доктор технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій, університет Пердью;

   •  Ida Ngambeki, доктор технічних наук, доцент комп’ютерних та інформаційних технологій, університет Пердью;

   •  Nicole Hands linical Assistant Professor, університет Пердью;

   •  Eugene H. Spafford, професор комп’ютерних наук, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії професор комунікації, професор філософії, професор політології, виконавчий директор Emeritus, Purdue CERIAS.

   В рамках семінару за підтримки менторів було деталізовано тематику курсу та визначено планові результати навчання.

   Проект реалізується за фінансової підтримки Державного Департаменту США, офісом із координації допомоги в Європі та Євразії.

   

 

 

   12 березня кафедрою Історії України та правових дисциплін в рамках участі в програмі «Розробка навчальних матеріалів для українських університетів» за підтримки CRDF Global було проведено планову онлайн-зустріч з обговорення розробки курсу «Правове регулювання основ кібербезпеки».

   У обговоренні приймали участь завідувач кафедри Деркаченко Ю.В., доцент Яковенко Ю.Л., куратор курсу з університету Purdue Eugene Spafford, American professor of computer science at Purdue University and a leading computer security expert та представники CRDF Global Iryna Tsyvkovska та Tamara Radivilova.

   В ході обговорення представники кафедри презентували свої розробки з тематики запланованого курсу та очікуваних результатів навчання. Презентація отримала схвалення куратора, який зазначив комплексність та актуальність майбутнього курсу і висловив впевненість, що зазначений курс буде цікавий для студентів. Також в ході було погоджено наступні плани дій, щодо розробки робочої програми та силабуса для їх демонстрації на травневому воркшопі.

   

 

 

 

В ДІТМ МНТУ УСПІШНО ЗАВЕРШЕНО ПРОЄКТ «БАЗОВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ У ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ» У РАМКАХ СПІВПРАЦІ З CRDF GLOBAL

   Робоча група від ДІТМ МНТУ, до складу якої входять представники кафедри історії України та правових дисциплін, завершила реалізацію проекту «Розробка та інтеграція ІТ курсу з елементами кібербезпеки в навчальний план Донбаського інституту техніки та менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая за Програмою ФЦДР США з кібербезпеки в Україні».

   ДІТМ МНТУ було розроблено  курс "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ОСНОВ КІБЕРБЕЗПЕКИ", який буде включено  до навчальної програми університету протягом 2021 року. По завершенню курсу було проведено опитування серед студентів про якість отриманих знань. Відгуки були переважно позитивні.

   За результатами проекту планується подальше використання усіх розроблених матеріалів, а саме підготовлення тренінгу та посібника, які будуть використані для навчання студентів в ДІТМ МНТУ.

   Термін дії проекту: грудень 2020 р. – квітень 2022 р. 15 квітня 2021 року було проведено фінальну зустріч «Базові правила безпеки в цифровому середовищі»  зі студентами  ДІТМ МНТУ. На заході були присутні 84 особи.

   Зі вступним словом виступила Юлія Вікторівна Деркаченко, вона надала опис проєкту. А Яковенко Юлія Леонідівна навела проблемні аспекти та шляхи вдосконалення кібербезпеки в Україні.

   Крім того, виступили студенти - учасники проекту та надали загальну оцінку курсу, відзначили позитивні аспекти, підкреслили сильні сторони, внесли зауваження та пропозиції.

   Із інформацією, що стосується можливості безкоштовного проходження он-лайн курсу «Базові правила безпеки у цифровому середовищі», ознайомились понад 600 студентів на 14 квітня 2021 року.

   За фінальними підсумками станом на 14.04.2021 отримали сертифікати 303 студенти 7 спеціальностей.

   В результаті проведення фінальної зустрічі 15.04.2021 року були відзначені переможці проекту пам’ятними подарунками.   Студенти з радістю поділилися результатами та навичками які були набуті під час проходження курсу «Базові правила безпеки у цифровому середовищі». Активні з них поділилися пропозиціями щодо покращення курсу.

   Важливим акцентом заходу стало нагородження слухачів онлайн-курсу, які отримали найвищі бали за підсумкове тестування, цінними подарунками. Інтелектуально-розважальним підсумком зустрічі стало проведення гри «Курс безпечного інтернету»: анаграми. Спільний україно-американський проєкт має велике значення для підвищення якості кіберпростору в нашій державі, посилення ефективності кіберзахисту, розповсюдження кіберграмотності серед громадян. Позитивною практикою є стислі строки реалізації та залучення студентів різних спеціальностей.

          

          

          

 

   

Яндекс.Метрика