Донбаський інститут техніки та менеджменту

Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Світ рівних можливостей

Презентація інноваційного проєкту ДІТМ МНТУ «Світ рівніх можливостей”

на Міжнародному форумі, присвяченому Міжнародному дню інваліда

 

Вже традиційним став той факт, що на Міжнародних виставках місто Краматорськ завжди презентує інноваційні проєкти. На виставці у Києві було представлено Центр духовно-інтелектуального розвитку та реабілітації, створений на базі ДІТМ МНТУ.

ДІТМ МНТУ представив інноваційний проєкт – „Світ рівних можливостей”, який передбачає створення умов для здобуття громадянами з обмеженими можливостями вищої освіти, продемонструвавши вже готову модель інтерактивного навчання та вільного доступу цієї категорії людей до студентських аудиторій. Виступаючи на презентації стенду, проректор інституту Роганова Марина наголосила, що запропонована система спрямована не лише на сталий розвиток інтелектуальних здібностей, а й духовного світу людини. Також вона зазначила, що люди з інвалідністю мають величезний потенціал, який не використовується суспільством, і на вирішення цієї проблеми спрямована програма «Духовний розвиток особистості». Міністр соціальної політики запевнив студентів, що з боку уряду заплановано низку заходів, здійснювати які планується у рамках реалізації «Національної програми дій щодо професійної реабілітації інвалідів до 2015 року».

 Між представниками уряду України та студентами з інвалідністю, які навчаються у ДІТМ МНТУ, відбулася відверта розмова, упродовж якої обговорювалися проблеми, пов'язані з розвитком та демократизацією інвалідного руху в Україні та на Донеччині зокрема, адже на сьогоднішні в області мешкає понад 230 000 таких осіб – це найвищий показник по Україні. 

Робота Центру духовно-інтелектуального розвитку та професійної реабілітації на базі ДІТМ МНТУ багато в чому співзвучна з ідеями, закладеними в Указі Президента України від 24 листопада 2005 року “Про заходи щодо розвитку духовності і культури”, і тому розвитку Центру з боку уряду приділятимуть особливу увагу.

Духовне відродження нашого суспільства – найактуальніша проблема сучасності. А освіта, психолого-педагогічний вплив на особистість, відродження її душі, залучення до загальнолюдських цінностей є інструментами вирішення одного з основних завдань у сучасній державній політиці, що стосується безпосередньо людей з обмеженими фізичними можливостями – їхньої соціальної, педагогічної, психологічної, медичної та духовної реабілітації, адаптації та інтеграції у суспільство.

 

Проректор з гуманітарної освіти ДІТМ МНТУ, директор Центру духовно-інтелектуального розвитку та професійної реабілітації

Роганова М.В.

Яндекс.Метрика